logo UE 86
Dając siebie, otrzymujemy; zapominając o sobie, odnajdujemy siebie; a przebaczając, zyskujemy przebaczenie. Św. Franciszek

Zapraszamy na nasz blog poświęcony rewitalizacji: www.DzieloOdbudowy.pl

Aktualności

Życie jest od Boga

KS. ABP M. JĘDRASZEWSKI DLA „NASZEGO DZIENNIKA”: ABORCJA JEST GRZECHEM, PONIEWAŻ JEST PRZEKROCZENIEM V PRZYKAZANIA DEKALOGU, KTÓRE BRZMI: „NIE ZABIJAJ!”

Nie ulega wątpliwości, że aborcja jest grzechem, ponieważ jest przekroczeniem V przykazania Dekalogu, które brzmi: „Nie zabijaj!”. Nawet gdyby milion ludzi jednocześnie skandowało, że aborcja nie jest grzechem, to ten milion nie jest w stanie zagłuszyć głosu choćby jednego tylko sprawiedliwego, który z całym spokojem powie prawdę o moralnym znaczeniu tego czynu – mówił z rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Ceremonie pogrzebowe śp. o. Bruna Kalinowskiego

Ceremonia pogrzebowa śp. o. Bruna Kalinowskiego proboszcza parafii franciszkańskiej w Zamościu w latach 2001-2012 odbędzie się dnia 22 października (czwartek) o godz. 11.00 w kościele św. Antoniego w Łodzi Łagiewnikach, ul. Okólna 185. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za śp. o. Bruna, który za życia w każdą niedzielę celebrował Mszę św. za Parafian i Sympatyków.

W niedzielę na Eucharystii-Uczcie, Pan nas oczekuje!

Z EwangeliI św. Mateusza na Niedzielę: Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: „Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę; woły i tuczne zwierzęta ubite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!” Lecz oni zlekceważyli to i odeszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy, pozabijali"  

Trawa obecnie i trwać będzie straszna walka w sumieniach wiernych: iść czy nie na Eucharystię. W sytuacjach trudnych Kościół zwykle przyciągał ludzi, a nie ich tracił jak teraz. Pomimo przeszkód diabelskich i ludzkich, niech zawsze zwycięża opcja Jezusa, który przez krzyż swój i mękę ustanowił dla nas życiodajną Ucztę. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć sens życia, ofiary i czasu obecnego. Dawniej i dzisiaj droga do kościoła jest często drogą Chrystusowego krzyża, po którym jest zawsze zmartwychwstanie. Kto wytrwa do końca...

XX Dzeń Papieski

TOTUS TUUS
XX Dzień Papieski

Niedziela, 11 października 2020 roku

„Niełatwo zmierzyć głębokość słów” (K. Wojtyła, Matka w: Poezje i dramaty, Kraków 1999, s. 44) – możemy się o tym przekonać rozważając hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego Totus Tuus (Cały Twój). Wydawać by się mogło, że już je znamy, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła II. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i duchowości chrześcijańskiej.

Modlitwa różańcowa

Modlitwa różańcowa w październiku

w kościele świętego Mikołaja OO. Redemptorystów

Poniedziałek – piątek: godz. 16.30

Poniedziałek i piątek dla dzieci: godz. 16.00

Sobota, godz. 17.30

Strona 1 z 23

Licznik odwiedzin

Dziś50
Wczoraj45
W tym tygodniu179
W tym miesiącu781

Obecnie na stronie:

1
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000