logo UE 86
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
  • http://mateusz.pl/rss/czytania/

Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej - grupa starszych

Czym jest Rycerstwo?

Rycerstwo jest stowarzyszeniem maryjno-apostolskim, założonym w 1917 r. w Rzymie przez św. o. Maksymiliana Kolbego. Członkowie ruchu nazywają się Rycerzami Niepokalanej. Nazwa ta wyraża ich wspaniałomyślność i ofiarność w służbie Niepokalanej. "MI" to monogram - skrót łacińskiej nazwy Rycerstwa Niepokalanej: Militia Immaculatae.

Jaki jest cel Rycerstwa?

Rycerstwo Niepokalanej, zgodnie ze swym statutem, "pragnie szerzyć, o ile to w jego mocy, błogie Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalaną, albo raczej służyć Niepokalanej w tej misji, którą Ona pełni jako Matka Kościoła". Chodzi o nawrócenie grzeszników, a zwłaszcza odstępców od wiary, oraz tych, którzy nie znają jeszcze Chrystusa i o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej. Każdy członek MI wypełnia to zadanie zaczynając od siebie, by stać się świętym i z własnej pełni dawać innym.

Jakimi środkami posługuje się Rycerstwo?

Rycerstwo wykorzystuje w swoim apostolstwie wszystkie środki godziwe, co zostawia się gorliwości i roztropności członków. Jako najskuteczniejsze środki zaleca modlitwę, pokutę i dobry przykład. W miarę możności wykorzystuje, zwłaszcza przez Niepokalanowy na całym świecie, nowoczesne środki przekazu społecznego, jak prasa, radio, telewizja, itp. Wiele można się przysłużyć sprawie Niepokalanej, zachęcając do czytania Rycerza Niepokalanej, Małego Rycerzyka oraz propagując Cudowny Medalik.

Jakie są warunki uczestnictwa w stowarzyszeniu Rycerstwa?

  • RYCERZ CAŁKOWICIE ODDAJE SIĘ NIEPOKALANEJ jako narzędzie w Jej rękach. Jest to podstawowy warunek. Istotą Rycerstwa Niepokalanej - pisał św. Maksymilian - jest należeć całkowicie do Niepokalanej. Stąd członkowie MI w akcie poświęcenia proszą Niepokalaną: "abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała i z całym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba". Swoje oddanie Niepokalanej potwierdzają i wyrażają w praktyce w posłuszeństwie dla Jej woli, którą okazuje Ona przez dobre natchnienia, przez okoliczności życia, przez naukę i wytyczne naszych przełożonych, a szczególnie Ojca Świętego.
  • RYCERZ NOSI CUDOWNY MEDALIK. Wiele niezwykłych nawróceń, nagłych uzdrowień i innych łask podobało się Bogu zesłać dla proszących przez pośrednictwo Matki Bożej Niepokalanej i Jej Medalik. Nazywa się go "cudownym" ze względu na tę wielkość dowodów potęgi wstawiennictwa Panny Maryi. Objawiła go sama Niepokalana 27 listopada 1830 r. Katarzynie Laboure, nowicjuszce sióstr szarytek. Św. Maksymilian, zakładając Rycerstwo Niepokalanej, obrał ten Medalik jako szczególny symbol stowarzyszenia. Polecił go nosić członkom MI i codziennie odmawiać krótką modlitwę o nawrócenie i uświęcenie wszystkich ludzi. Propagował bardzo usilnie Medalik wśród katolików i wśród niewierzących ufając, że ktokolwiek z dobrą wolą go przyjmie, wcześniej czy później otrzyma łaskę nawrócenia.
  • WPISAĆ SIĘ DO KSIĘGI RYCERSTWA. Można to uczynić w Niepokalanowie, przy naszej parafii lub tu: http://www.niepokalanow.pl/mi/test.php

Przy naszej parafii spotyka się grupa Rycerstwa Niepokalanej zrzeszająca dorosłych. Spotkania w każdą środę o godz. 16.00 prowadzi o.Grzegorz Wiejak OFMConv.

Drzwi wspólnoty są otwarte przede wszystkim DLA CIEBIE.

Licznik odwiedzin

Dziś7
Wczoraj110
W tym tygodniu337
W tym miesiącu1727

Obecnie na stronie:

1
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000