Wydrukuj tę stronę
Sty 30

Ave spes - miła i niespodziewana nagroda

W dniach 23–24 stycznia br. został zorganizowany XXIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu k. Żywca pod hasłem: „…bo narodził się Zbawiciel, wszego świata Odkupiciel…”.  Udział w konkursie zgłosiła również nasza Schola parafialna Ave spes prowadzona pod kierunkiem P. Anny Konopy Cios. W konkursie uczestniczyło ponad sześćdziesięciu wykonawców w danej kategorii. Przesłuchania trwały w sobotę w godz. 9.00-20.30. Skład Jury: dr Marceli Kolaska (przewodniczący), dr Krystyna Jagła, Szymon Górny. Po wielkim oczekiwaniu nasz zespół wystąpił ok. godz. 18.20. Ze swego repertuaru autorskiego wybrał, zagrał i zaśpiewał dwa utwory. Po zakończeniu konkursu trwaliśmy w kolejnym pokornym oczekiwaniu na rozstrzygnięcie.

Z niedowierzaniem przyjmowaliśmy informację o przyznaniu nam nagrody Grand Prix. Wielka radość wypełniła nasze serca. Z tej racji w niedzielę Młodzież zamojska zagrała i zaśpiewała Panu Bogu podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Ślemieniu, a po południu w Domu Kultury po występie Laureatów konkursu dała koncert nagrodzony brawami. Laureaci wyłonieni zostali z kategorii soliści: dzieci, młodzież i dorośli; z kategorii zespołów: dzieci, młodzież i dorośli; z kategorii zespoły regionalne: dzieci, młodzież i dorośli; z kategorii soliści regionalni: dzieci i dorośli. W ramach regulaminu i tradycji konkursu Muzycy z Zamościa powinni w następnym roku także udać się do Ślemienia z koncertem z racji zdobycia tegorocznej głównej nagrody. 

Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Wnukowi i Wydziałowi Kultury Miasta Zamość za pomoc w naszym wyjeździe do Ślemienia. Dziękujemy organizatorom konkursu: Proboszczowi parafii i Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury „Jemioła” w Ślemieniu za wielką gościnność i życzliwość, piknie po góralsku nas przyjęto. Miła i niespodziewana nagroda daje przywilej do kontynuowania grania i śpiewania na chwałę Dzieciątku Jezus i Jego Matce Najświętszej. 

Galeria