logo UE 86

Koło Żywego Różańca

25 marca 1994 roku Ojcowie Franciszkanie powrócili do tego miejsca, do swojej świątyni. Powrócili po prawie dwustu latach nieobecności w tym miejscu. Wraz z Ojcami do tego świętego miejsca powróciliśmy my-parafianie.

Ojcowie od samego początku zaczęli pracować, apostołować z wielką siłą, wiarą i energią. Przy kościele zaistniały różne koła i organizacje parafialne. Wśród nich byliśmy i jesteśmy my - Koła Żywego Różańca. Pierwsze nasze spotkanie odbyło się 5 czerwca 1995. Już wtedy, po roku obecności synów świętego Franciszka wśród nas, istniało 6 Kół Żywego Różańca, których duchowym opiekunem był ówczesny proboszcz parafii Ojciec Eugeniusz Wiraszka. Od samego początku wspieraliśmy naszych Ojców modlitwą, a trzeba było jej wiele, aby podołać pracom remontowym w świątyni, która była zniszczona przez zaborców i system komunistyczny. Trzeba było wielkiej modlitwy, aby budynek ten, nasz kościół przestano nazywać kinem "Stylowy". Od samego początku Koła Żywego Różańca miały swój Zarząd, Prezesa, Skarbnika, Sekretarza. To dzięki Pani sekretarz - Stanisławie Łąckiej, która przez długie lata była kronikarzem naszych Kół Różańcowych utrwaliła się historia i pamięć o tym, jak Koła powstawały i działały.

Od początku, my członkowie Kół Żywego Różańca wraz ze swoimi Zelatorami spotykamy się raz w tygodniu na spotkaniach modlitewnych i organizacyjnych w klasztorze. Zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca spotykamy się podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00, aby wymienić się tajemnicami Rożańca św.

W roku 2003 z inicjatywy naszego opiekuna duchowego, Ojca Krzysztofa Świsłockiego, nasze Koła z sześciu rozrosły się. do 28-ośmiu, był to dar modlitewny naszej Parafii dla Ojca świętego Jana Pawła II z racji 25-tej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.

Zawsze jesteśmy tam, gdzie powinien modlić się Kościół. Stanowimy modlitwę Kościoła, modlimy się w Jego intencjach, w intencjach Ojca świętego.

Od 2 kwietnia 2005 roku, w sposób szczególny na naszych nabożeństwach modlitewnych w kościele czy klasztorze modlimy się o rychłą kanonizację Papieża Jana Pawła II. Wraz z modlitwą różańcową, którą kochał i nam przekazywał, staramy się żyć słowem, które do nas głosił przez 27 lat Pontyfikatu.

Oprócz modlitwy finansowo wspieramy nasz kościół, jego remont i cieszymy się, że jego wewnętrzna bryła nabiera wyglądu sakralnego, doświadczyliśmy tego szczególnie w minione wakacje, gdy obserwowaliśmy prace wyburzeniowo - remontowe. Wspieramy modlitewnie, materialnie i finansowo nasze Siostry Klaryski z pobliskiego Sitańca. Wspieramy ubogich naszej Parafii.

Niech dobry Bóg błogosławi naszym Ojcom, naszym działaniom.

Licznik odwiedzin

Dziś176
Wczoraj528
W tym tygodniu704
W tym miesiącu1981

Obecnie na stronie:

2
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000