logo UE 86

XXI Kolędowanie Misyjne 2018

7 stycznia b.r. dzieci z Koła misyjnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 w przybyły do kościoła Ojców Redemptorystów w barwnych strojach kolędników. Po uroczystej, misyjnej liturgii, z kapłańskim błogosławieństwem Ojca Proboszcza Andrzeja Zalewskiego, kolędnicy misyjni pod opieką p. Marzeny Chmiel wyruszyli na ulice osiedla „Promyk”. Tam czekali już na nas życzliwi przyjaciele misji, którzy od ponad 20 lat wspierają nasze kolędowanie.

Pogoda nam dopisała i z radością odwiedzaliśmy rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów. Puszka misyjna szybko zapełniała się darami serc. Zebrane pieniądze – 615 zł zostały przekazane na projekty edukacyjne i zdrowotne, których adresatami są w tym roku dzieci z ogarniętej wojną Syrii i Libanu.

(Tekst: Marzena Chmiel; zdjęcia: Marzena Chmiel, Ada Kostrubiec)

Diecezjalny Kongres Misyjny "Misjonarz to każdy z nas"

11 czerwca 2016 roku odbył się Diecezjalny Kongres Misyjny pod hasłem „Misjonarz to każdy z nas”.  We wspólną mszę świętą w katedrze, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Rojka, zaangażowani byłi uczniowie z koła misyjnego: Samanta Walczuk, Jakub Brykner, Filip Wachowicz, Emilia Brykner, Jakub Romaszko oraz Aleksandra Jonak, Ada Kostrubiec i Wiktor Wachowicz.

Czytaj więcej...

Dzieci komunijne - dzieciom misji

W tym roku po raz kolejny dzieci z klas komunijnych podzieliły się swoim darem serca z dziećmi z krajów misyjnych. Ta piękna akcja jest już wieloletnią tradycją naszej parafii. Organizujemy ją zawsze w ramach dnia misyjnego w Białym Tygodniu, przygotowując uroczystą, misyjną liturgię, w czasie której składamy na ołtarzu dary naszych wrażliwych, dobrych serc. W tym roku na potrzeby misjonarzy dzieci przekazały 285 zł.

Kolędowanie Misyjne 2017

W dniu 15 stycznia 2017 r. członkowie Ogniska Misyjnego działającego przy naszej szkole już po raz dwudziesty wzięli udział w Kolędowaniu Misyjnym. Jest to ogólnopolska akcja Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, mająca na celu głoszenie Dobrej Nowiny w środowisku oraz pozyskanie środków materialnych na pomoc rówieśnikom z krajów misyjnych.

W tym roku po wspólnej Eucharystii, zakończonej uroczystym rozesłaniem, grupa kolędników z klasy 5a: Jakub Brykner, Maksymilian Kostrubiec, Mateusz Krawiec, Ania Łubkowska, Julia Pawlasiuk, Maja Tymecka i Emilia Brykner z kl.1c gimnazjum wyruszyła do gościnnych mieszkańców osiedli Wiśniowa i Promyk.

Małych misjonarzy przyjmowano bardzo serdecznie. Ogółem kolędnicy zebrali 400.00 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto PDMDz. Będą one przeznaczone na pomoc dzieciom z Tajlandii.

Tekst: Marzena Chmiel
Zdjęcia: Emilka Brykner

Kolędowanie Misyjne 2016

Kolęda Misyjna to ogólnopolska inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku Kolędnicy Misyjni z naszej szkoły wyruszyli na pomoc najmłodszym mieszkańcom Madagaskaru. Uroczyste rozesłanie i błogosławieństwo kolędników odbyło się w parafii Zwiastowania NMP 3 stycznia 2016 r. na Mszy św. o godz.10.30, której przewodniczył o. Grzegorz Klimczyk. Następnie mali misjonarze: Jakub i Emilka Brykner, Mateusz Krawiec, Maksymilian Kostrubiec, Ania Łubkowska oraz Filip i Wiktor Wachowicz pod opieką p. Marzeny Chmiel udali się na ulice osiedla „Promyk”, by po raz kolejny odwiedzić przyjaciół misji, wspólnie pokolędować i złożyć noworoczne życzenia. Radosnym i wzruszającym spotkaniom z gościnnymi mieszkańcami osiedla nie przeszkadzał ostry mróz, który różowił twarze kolędników, a misyjna puszka szybko zapełniała się darami życzliwych serc. Dla naszych małych przyjaciół z Madagaskaru zebraliśmy 480 zł, które zostały przekazane na konto PDMD w Warszawie.

Wszystkim rodzinom, które otworzyły dla nas drzwi swoich domów i wsparły nasze misyjne kolędowanie bardzo dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

Licznik odwiedzin

Dziś352
Wczoraj513
W tym tygodniu352
W tym miesiącu4941

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000