II Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

II Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, w którym uczestniczyły dzieci z klas trzecich i piątych, odbył się 17 września 2011 r. na zamojskim Rynku. Był on hołdem za beatyfikację Jana Pawła II.

Kongres rozpoczął się o 9.00 rano powitaniem uczestników przez Ks.Bpa Wacława Depo a następnie dzieci bawiły się w rytmach afrykańskich, animowanych przez o. Silvanusa, misjonarza z Tanzanii oraz przez zespół Krystiana Tyrańskiego „Akademię Niebiańskich Rytmów”. O godz. 10.45 uczestnicy wysłuchali katechezy misyjnej poprowadzonej przez Ojców Białych: o. Dariusza Zielińskiego i o. Otto Katto (z Ugandy).

W samo południe przebrani w misyjne stroje mali misjonarze z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego, następnie zostaliśmy zaproszeni na wspólny posiłek i projekcję misyjnego filmu w kościele O. Franciszkanów . Później rozpoczęły się występy Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptus” z Miejskiego Domu Kultury w Zamościu i spotkanie z Norbertem Kowalczukiem, wicemistrzem świata w ZNTS.
   
O 15.00 dwie siostry z Wietnamu Anna i Cecylia, Franciszkanki Misjonarki Maryi, opowiedziały dzieciom o Wietnamie. Po ich prezentacji zostały wypuszczone balony w kolorach pięciu kontynentów z „Dobrą Nowiną dla mojego brata” i dzieci zostały rozesłane, by z Maryją nieść Jezusa światu. Wspólna modlitwa i zabawa zakończyły się o godz.16.00. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do domów.

View the embedded image gallery online at:
http://zamosc.franciszkanie.pl/duszpasterstwo/papieskie-dzielo-misyjne-dzieci/84-papieskie-dzielo-misyjne-dzieci/102-ii-kongres-misyjny-dzieci-diecezji-zamojsko-lubaczowskiej?tmpl=component&print=1&page=#sigProIdf91688f2fd