logo UE 86

Ogłoszenia Duszpasterskie: Druga Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj Druga Niedziela Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za dwa tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię. 
 2. Symbole Adwentu: wieniec adwentowy, świeca zwana „Roratką” – symbolizująca Osobę Maryi. Innym znakiem adwentowym jest Msza św. zwana Roratnią. W kościele Ojców Redemptorystów jest ona sprawowana w dni powszednie rano o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.00.
 3. Kandydaci do bierzmowania w naszej parafii dzisiaj w niedzielę mają spotkania i Eucharystię o godz. 16.00 w Katedrze Zamojskiej.
 4. Kalendarz nabożeństw w tygodniu: w poniedziałek modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Franciszka; we wtorek przez wstawiennictwo św. Antoniego celebrując Msze św. zbiorowe o godz. 9.00 i 18.00; w środę czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy; w czwartek, 14 grudnia modlimy się do św. Maksymiliana Marii Kolbego po Eucharystii o godz. 9.00.
 5. Za tydzień w niedzielę, 17 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje parafialne w kościele Ojców Redemptorystów. Zakończymy je w środę 20 grudnia. Program Rekolekcji w gablocie kościoła i na stronach internetowych naszej parafii oraz można go wziąć przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje wygłosi ks. Zbigniew Wądrzyk z Gdańska, Duszpasterz Ruchu Nowa Ewangelizacja.
 6. Od 1. stycznia br. w dni powszednie o godz. 15.00 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie o godz. 15.30 będzie sprawowana Eucharystia. Msza św. wieczorem w kościele Ojców Redemptorystów będzie tylko o godz. 17.00.
 7. Jest możliwość zamawiania Mszy św. na Nowy 2018 rok. Zamówiona Eucharystia jest najpiękniejszym duchowym Darem i Mocą dla tych, którym jest ofiarowana. Mszę św. można również zamawiać za siebie samych. W Eucharystii sam Jezus przez osobę kapłana spotyka się z nami, jak podczas Ostatniej Wieczerzy z Apostołami, wypowiadając słowa: „Bierzcie i Jedzcie z Tego wszyscy…, Bierzcie i Pijcie…, to jest Kielich Krwi Mojej.
 8. Zapraszamy na spotkania: Grupy biblijnej, wtorek, godz. 19.00; Rycerstwa Niepokalanej, środa godz. 15.30; chóru, środa, godz. 18.30; Schola młodzieżowa, piątek godz. 18.30; Ministranci i Schola dziecięca, sobota, godz. 10.00.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
 10. Modlitwa za Dobrodziejów. Ofiary złożyli m.in.: Anna i Zdzisław Biernaccy, Zofia Radlińska, Czesława Kowalczuk, Artur Kachny, Maria Dyjak, Marianna Litwiniec, Jan Chmiel, Adam Margol. Dziękujemy również za produkty spożywcze. Zdrowaś Maryjo…
 11. W związku z odbudową kościoła franciszkanów, który jest dobrem miasta, regionu i naszej Ojczyzny, prosimy wiernych z Parafii i z poza niej o zaangażowanie modlitewne. Prosimy również o współpracę z Proboszczem w inicjatywach wspomagających odbudowę kościoła. Dzieło do wykonania jest wielkie i wymaga zaangażowania bardzo wielu osób. Obecnie trwają prace wyburzeniowo-murarskie. Poza tym jest wiele prac związanych z badaniem architektonicznym niektórych elementów kościoła. Nad całością jest sprawowany odpowiedni nadzór konserwatorski.
 12. Wierni, którzy odeszli do Pana, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Olimpii Lazarza
Jutro: Gracjana Boguslawa
Pojutrze: Gabrieli Dariusza

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś82
Wczoraj413
W tym tygodniu2273
W tym miesiącu5652

Obecnie na stronie:

2
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000