logo UE 86

Niedziela, 19 maja 2019

 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Bernardyna ze Sieny, franciszkanina; w czwartek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu; w piątek wsp. NMP Wspomożycieli Wiernych
 2. W następną niedzielę, 26 maja, Pierwsza Komunia Święta dzieci. Uroczystość będzie celebrowana w kościele Ojców Redemptorystów o godz. 11.00.
 3. Trwają prace nad ukończeniem fasady wschodniej kościoła. Fasada zachodnia jest uzupełniana detalem architektonicznym. Zakończona rekonstrukcja stropów umożliwia wyburzanie murów znajdujących się obecnie w przestrzeni przyszłego prezbiterium. Demontowane są trzy poziomy stropów. Ciekawostką jest to, że w filarach kościoła odkryto kanały grzewcze, które są obecnie zamurowywane. Trudno określić, kiedy zostały wykonane. Osoby, które chciałyby podjąć pracę przy odbudowie kościoła serdecznie zapraszamy. Każda para rąk będzie mile widziana.

 4. Dziękujemy za składane cegiełki, a w minionym tygodniu złożyli je: m.in.: Iwona i Andrzej Przechodzeń, Jacek Werengowski, Maria Zaręba, Jadwiga Kondras, Edyta i Mariusz Tokarscy, Alicja i Daniel Stachurscy, Maria Świerczyńska, Wincenty Kapuściński, Henryka Furmanczuk, Piotr Miechowicz, Kacper Wanielista, Madga Misztal, Zofia Radlińska, Bożena i Józef Chmiel, Danuta Dziura, Ryszard Klimek, Katarzyna Pitwała, Grażyna Wnuk, Iwona i Paweł, Leszek Kozłowski, Bednarz Marianna i Jan, Dariusz Zakrzewski. Dziękujemy Katolickiej Agencji Informacyjnej za promocję.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczasowym Dobrodziejom, wspierającym podnoszenie się z ruin naszej barokowej świątyni, która posiada zabudowę bazylikową: nawę główną w niższymi nawami bocznymi.  
 6. Jedną z potrzeb obecnego czasu w odbudowie kościoła jest zebranie dobrowolnych ofiar na złocenie kilku fragmentów sterczyn na wschodniej i zachodniej fasadzie kościoła. Zapraszamy do ofiarowania daru Bogu, Panu nieba i ziemi.  
 7. Dzisiaj jeden z ojców głosi kazania i zbiera ofiary na odbudowę kościoła w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.  
 8. Naszą wdzięczność za Dobrodziejów i Wykonawców wyraźmy nieocenionym darem pięknej starochrześcijańskiej modlitwy: Pod Twoją obronę…
 9. Spotkania: Grupy biblijnej we wtorek, godz. 19; Rycerstwa Niepokalanej w środę po Eucharystii 15.30; chór w środę, 18.30.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym czasie odszedł do Pana śp. Henryk Jan Bukowski z ul. Mokra, lat 60. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Joanny Zuzanny
Jutro: Boryslawa Grzegorza
Pojutrze: Filipa Pauliny

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś336
Wczoraj333
W tym tygodniu1888
W tym miesiącu9925

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000