logo UE 86

Niedziela, 17 czerwca 2018

      

 1.  Informacje odnośnie do bierzmowania w parafii: w poniedziałek, 18 czerwca, w katedrze zamojskiej o godz. 16.00 liturgiczna próba dla kandydatów do bierzmowania; we wtorek, 19 czerwca, w katedrze zamojskiej, godz. 16.00 spowiedź dla młodzieży, rodziców i dla światków osób bierzmowanych.
 2. W środę, 20 czerwca, J. E. ks. bp Marian Rojek w katedrze zamojskiej o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania. Bóg przez posługę Księdza Biskupa udzieli młodzieży Darów Ducha Świętego, aby wiarę mężnie wyznawali i jej bronili.
 3. W czwartek, 21 czerwca, Msza św. dziękczynna za rok szkolny 2017/2018 Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z terenu naszej parafii będzie sprawowana o godz. 10.00.
 4. W piątek, 22 czerwca, godz. 9.00 Eucharystia dziękczynna dla Szkół Średnich z terenu naszej parafii.
 5.  W tym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczynają odpoczynek wakacyjny. Prośmy Boga o opiekę na czas wakacji. Własnym życiem dajmy dzieciom i młodzieży przykład praktykowania modlitwy i uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.
 6. Za tydzień w niedzielę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, ostatniego proroka Starego Testamentu. Zazwyczaj świętych wspominamy w kalendarzu kościelnym przy różnych okolicznościach ich śmierci. Męczeńską śmierć Jana Chrzciciela wspominamy w każdym roku 29 sierpnia. Z uwagi na szczególną misję św. Jana Chrzciciela, Kościół w swoim kalendarzu zaznacza i uroczyście obchodzi także dzień jego narodzin, podobnie jak Jezusa i Maryi. Uroczystość ta jest dniem imienin J. E. Ks. Bp Seniora Jana Śrutwy, pierwszego biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Czcigodnego Solenizanta i wszystkich Janów polecajmy Bożej opiece i wstawiennictwu ich Patrona.
 1.  Zachęta liturgiczna. Uczestnicy liturgii Mszy Świętej, po       błogosławieństwie kapłańskim na rozesłanie, składają dziękczynienie za Eucharystię, stąd powinni pozostać jeszcze przez pewien czas w świątyni, śpiewając na zakończenie liturgii i przez osobistą modlitwę dziękować Bogu za dar Najświętszej Ofiary – słowo Boże i Komunię św.
 2. Duszpasterze z Parafii św. Brata Alberta zapraszają na Pieszą Zamojską Pielgrzymkę do Krasnobrodu w dniu 1 lipca br. Zapisy online: www.pielgrzymka-krasnobród.pl lub w zakrystii kościoła.
 3. Odbudowę kościoła w minionym czasie wsparli m.in.: Alina Woszczyńska, Anna Zofia Koziołkiewicz, Alfreda i jan Bodys, Barbara i Marian Siemko, Danuta i Adam Denkiewicz, Ewa i Marian Wasil, Marian Rawiak, Teofila i Jan Chmiel, Rodzina Gradkowskich, Anna i Marian Milczuk, Chór działający przy naszej Parafii, Małgorzata, Zbigniew i filip Chmiel, Magdalena Sulżyk, Maria Łubkowska, Zofia i Roman Karpińscy. Wznoszona świątynia-pnące się w górę mury to symbol wskazujący na przyszłą naszą Ojczyznę w Niebie. Dziękujemy za składane cegiełki, które przez wieki będą mówić o nas. Bożej opiece polecamy Dobrodziejów i wszystkich trudzących się przy odbudowie kościoła franciszkanów. Pod Twoją obronę…
 4. Spotkania grup: biblijnej we wtorek o godz. 19.00; w środę Rycerstwo Niepokalanej, godz. 16.15.      
 5.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych. Wieczny     odpoczynek…

Czytania na każdy dzień

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Alicji Alojzego
Jutro: Pauliny Tomasza
Pojutrze: Wandy Zenona

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś126
Wczoraj298
W tym tygodniu976
W tym miesiącu6650

Obecnie na stronie:

2
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000