logo UE 86

Niedziela, 20 września 2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w środę wsp. św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w piątek wsp. bł. Władysława z Gielniowa; w sobotę wsp. świętych męczenników Kosmy i Damiana.

2. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w trosce o przyszłość narodu polskiego i losy naszej Ojczyzny Polski zachęca do wzięcia udziału w comiesięcznej Mszy świętej za Ojczyznę i Różańcowym Marszu Pokutnym ulicami Zamościa. Msze święte i pokutne marsze organizowane są w każdą trzecią niedzielę miesiąca w kościele św. Katarzyny. Msza święta rozpoczyna się o godzinie 17.00, wcześniej o godzinie 16.00 wyrusza marsz różańcowy.

3. Odbudowa kościoła: trwają prace przy rekonstrukcji prezbiterium. Dowieziona została ozdobna kostka do zabruku skweru przed kościołem. Na skwerze przed kościołem firma PGE porządkuje swoje linie energetyczne. Trwają prace przy budowaniu fundamentów pod przyszłe wejściowe schody do kościoła. Wciąż są prowadzone roboty przy wschodniej fasadzie kościoła. W podziemiach panowie hydraulicy pracują przy montowaniu centralnego systemu sterowania ogrzewaniem w kościele i w jego podziemiach. Trwają rozmowy - uzgodnienia między wykonawcą rewitalizacji kościoła a firmą wykonującą renowację terenu wokół kościoła, m.in. Placu Wolności. W tym tygodniu przewidujemy dokończenie kładzenia kanału technologicznego (telefon, internet, system alarmowy) łączącego odbudowywany kościół z klasztorem.

4. Dziękujemy za składane ofiary na odbudowę kościoła franciszkanów. W minionym czasie złożyli je m.in.: Maria Stefanek Serafin, Marianna Soboń, Elżbieta i Lucjan Dudek, Barbara i Marian Siemko, Jadwiga Mazurek, Stanisława Kozłowska, Agnieszka Kozak, Alina Buczyńska, Konrad Timofiejew, Jacek Werengowski, Piotr Miechowicz, Kacper Wanielista, Bożena i Józef Chmiel, Marek Gwarecki, Marian Łygas, Lucyna i Aleksander Bober. Pod Twoją obronę…

5. Spotkania: we wtorek Rycerstwo Niepokalanej po Eucharystii o godz. 15.30. Grupa bibijna, godz. 19.00; w środę chór, godz. 18.15; w sobotę ministranci, godz. 10.00.

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Aurelii Ladyslawa
Jutro: Justyny Cypriana
Pojutrze: Damiana Amadeusza

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś124
Wczoraj380
W tym tygodniu1599
W tym miesiącu10966

Obecnie na stronie:

5
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000