logo UE 86

Niedziela, 15 września 2019

 1. W niedzielę, 15 września, w Kościele w Polsce przeżywamy 53. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to dzień, w którym kierujemy naszą uwagę na funkcjonowanie mediów, szczególnie na posługę mediów i dziennikarzy katolickich. Niezmierzoną wartością jest to, że także w naszej diecezji możemy korzystać z ich pracy. Dziś do puszek zbieramy ofiary na Katolickie Radio Zamość.
 2. W każdy poniedziałek modlimy się do św. Franciszka z Asyżu po Mszy św. o godz. 9.00 i 15.30, natomiast we wtorki modlimy się do św. Antoniego. Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo Patrona z Padwy jest sprawowana we wtorki o godz. 9.00 i 15.30. Jedną Eucharystią obejmujemy wszystkie polecone intencje.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; we wtorek Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; w środę Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży; w piątek wsp. męczenników wietnamskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Hong Hasang oraz Towarzyszy; w sobotę Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 4. Dodatkowa spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Redemptorystów: poniedziałek-piątek godz.: 10.00-12.30; 15.00-16.00.
 5. Można zamawiać Msze św. na nowy 2020 rok.
 6. Spotkania: w poniedziałek - Rycerstwo Niepokalanej po Eucharystii o godz. 15.30; we wtorek - Grupa biblijna, godz. 19.00; spotkanie Ministrantów w sobotę: godz. 10.00.
 7. Odbudowa kościoła. Prace prowadzone są na wielu odcinkach: zalewane są posadzki w kruchcie, w podziemiach, w nawach bocznych kościoła. Stawiane są rusztowania pod budowę chóru, gdzie będą zamontowane 36 głosowe organy (ponad 2 tys. piszczałek). Dokonano wymiany starej instalacji cieplnej przechodzącej przez teren działki kościelnej. Sztukatorzy wkładają wysiłek przy obróbce kamienia, wylewaniu nowych form dekoracji kościoła. Kończą się prace na wysokości przy tynkowaniu stropów kościoła. Będą montowane okna w ścianach bocznych kościoła. Od strony ul. Staszica montowana jest więźba dachowa nad nawą boczną. Między czasie montowana jest instalacja elektryczna i wentylacyjna podziemi. Ten ogromny wysiłek, to nasza wiara, że to godne i sprawiedliwie, aby przywrócić szacunek domowi Bożemu, który niszczyli zaborcy Polski. Podnosząc z upadku tę świątynię, chcemy powiedzieć następnym pokoleniom Polaków, że kochaliśmy naszą wiarę z kościołami, w których wiarę otrzymaliśmy i umacnialiśmy.    
 8. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Maria Wolińska, Paweł Kozak, Maria Karchut, Józef Szczupak, Agata Antkowiak Dubrownik, Jan Stanisławczuk, Stanisława Maria Horbowa, Piotr Miechowicz, Zenon Kutnik, Zofia Radlińska, Józef Gajewski, Anna Cybulska, Halina Danielewicz, Barbara Grad, Agnieszka Kozak, Marcin Andrzejewski, Marek Kazimierz Marcola, KŻR nr 2, Marta Bogdanowicz, Zofia Chmura, Stefania Bondyra, Zofia i Adam Margol, Janina Makowska, Piotr i Ewa Toczek, Janina i Zbigniew Szewczyk, Marianna Dłuś, Rodzina Stadników: Zofia, Danuta, Bogdan i śp. Krzysztof. Na organy piszczałkowe ofiary serc złożyli: Barbara i Emil Kłapouchy, Zofia i Adam Margol, Danuta i Adam Denkiewicz, Ewa i Piotr Toczek, KŻR pw. Św. Rity. Nie zaangażowanych do tej pory, prosimy o cegiełkę, która będzie zapamiętana przez Boga.
 9. Po dwóch latach prac jest za co Bogu i ludziom dziękować, m.in.: za dotychczasową sprzyjającą pogodę, bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, za rozwiązanie wiele trudnych spraw związanych z architekturą kościoła, za wspaniałych dotychczasowych Dobrodziejów, za przyznaną dotację w Warszawie, za Wykonawców. Rewitalizacja kościoła jest dobrem dla Parafii, Miasta Zamościa i Regionu. Dobrodziejów świątyni i Wykonawców z rodzinami polećmy stawiennictwu Matki Bożej. Pod Twoją obronę…
 10. Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 11. Módlmy się za zmarłych, zmarłych Dobrodziejów: śp. Krzysztofa Stadnika z ul. Lipskiej, lat 60 (Msza św. pogrzebowa w poniedziałek, godz. 12.00); śp. Zygmunta Leszczyńskiego z ul. Rodz. Kowerskich, lat 59; śp. Jolantę Maziarczuk z ul. Ormiańskiej, lat 69. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Filipiny Eustachego
Jutro: Jonasza Mateusza
Pojutrze: Tomasza Maurycego

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś32
Wczoraj249
W tym tygodniu1160
W tym miesiącu7161

Obecnie na stronie:

5
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000