Niedziela, 21 lipca 2019

  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w czwartek (25 lipca), w niedzielę będziemy błogosławić oczekujących kierowców i święcić wskazane pojazdy mechaniczne. Wiele osób część swojego życia spędza w pojazdach, stąd przez poświęcenie oddajemy ich i pojazdy prowadzeniu Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Z tej racji dzisiaj jest zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy – MIVA Polska.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Święto św. Marii Magdaleny; we wtorek wsp. św. Brygidy, patronki Europy; w środę wsp. św. Kingi; w czwartek Święto św. Jakuba Apostoła i zarazem św. Krzysztofa; w piątek wsp. świętych rodziców Najświętszej Maryi Panny Joachima i Anny. Jest to dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków żyjących i tych, którzy odeszli do Pana. Tradycyjnie w poniedziałki nabożeństwa do św. Franciszka z Asyżu po Eucharystii o godz. 9.00 i 15.30; we wtorki modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Antoniego.
  3. W okresie wakacyjnym w niedziele i dni powszednie Eucharystia jest celebrowana wg porządku obowiązującego w ciągu roku w kościele OO. Redemptorystów i w Katedrze Zamojskiej.
  4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę. Zapraszamy.
  5. Prace przy rewitalizacji kościoła. Relacje z przebiegu prac częściowo możemy obejrzeć na stronach internetowych: www.dzieloodbudowy.pl i na Facebook naszej parafii. Po wywózce zalegającego gruzu, który znajdował się pod podłogą kościoła o głębokości ok. dwóch metrów, odsłoniły się kolebkowe stropy podziemi. Przypuszczalnie posadzka kościoła była wcześniej ceglana. W podziemiach trwają dalej prace przy układaniu systemu ogrzewania, elektryki oraz budowa łazienek. Na zewnątrz prowadzone są prace przy kładzeniu detalu architektonicznego. Przygotowano konstrukcje pod więźbę nad nawą boczną kościoła od strony południowej. Front prac jest bardzo szeroki i wymaga wiele wysiłku umysłowego od kierowników budowy i fizycznego od pracowników. Wdzięczni jesteśmy Zarządom firm z pracownikami i wszystkim wspomagającym odbudowę instytucjom. Dzięki naszym Drogim Dobrodziejom świątynia staje się taką, jaką była przed rozbiorami Polski.
  6. W ostatnim czasie ofiary na odbudowę kościoła złożyli m.in.: Lucyna Miechowicz, Barbara i Zbigniew Sierak, KŻR nr 4, Aleksandra i Karol Wojtynowie, Helena i Zygmunt Bury, Stanisława Kozłowska, ks. bp Ryszard Karpiński, Janina Ruda, Rodzina Sagan, Andrzej Rękas, Władysława Surmacz, Marta Pomorska Morytko, Sabina i Mieczysław Janda, Tadeusz Czajkowski, Piotr Miechowicz, Elżbieta Lucyna Rogut, Jacek Werengowski, Tomasz Furmankiewicz, Kacper Wanielista, Bożena Chmiel, Ryszard Skrzypczyński, Mieczysław i Maryla Kowerscy, Artur Możdżeń, Danuta Łyś, Anna Janik, Janina Glika, Zofia Radlińska, Dariusz Kobylas, Krystyna Legieć, Andrzej Bromke, Sławomir Zubański, Justyna Sołowiej, Architektoniczna Pracownia Projektowa Liliana Fijołek-Jędruszczak, Józef Rak, ks. Karol Jędruszczak, Barbara i Stanisław Maziarczuk. Dziękujemy Parafii z Proboszczem z Łodzi Łagiewnik za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Pod Twoją obronę…
  7. Z ziemskiego życia do Pana odeszli: śp. Jan Jacek Bosak z ul. Peowiaków, lat 64; śp. Jerzy Mieczysław Karchut z ul. Obrońców Pokoju, lat 86. Bożemu miłosierdziu polecamy także Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek….