logo UE 86

Niedziela, 11 listopada 2018

  1. Dzisiaj w Niedzielę obchodzimy Wielki Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród. W pamiętnym listopadzie 1918 r. wielcy przywódcy narodu oraz zwykli Polacy stanęli razem do budowania niepodległej Rzeczypospolitej w historycznej chwili danej przez Boga po I wojnie światowej. Niepodległość odzyskana 100 lat temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę – z Listu Episkopatu Polski.
  2. W ten Jubileusz Niepodległości Bóg wpisał historyczną rewitalizację kościoła Franciszkanów w Zamościu, który po przeszło 200 latach niewoli odzyskuje swoją religijną i architektoniczną wolność. Dokonuje się to dzięki wielu Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom; dzięki Instytucjom Państwa Polskiego i Funduszom Europejskim, dzięki zaangażowaniu władz naszego Województwa i Urzędu Miasta Zamość. Dziękujemy Wykonawcom i wszystkim Osobom trudzącym się przy tym dziele odbudowy domu Bożego dla dobra Polski.
  3. Ofiary na odbudowę kościoła w minionym tygodniu złożyli m.in.: Zofia Radlińska, Zofia Zwolan, Janina i Tadeusz Wójcik, Krystyna Juśko, Teresa Oberda, Emanuel Grazian Farenholc, Eugenia Sidor, Anna Koziołkiewicz-Oberda, Agnieszka Kozak, Alicja i Czesław Bajwoluk, Maciej Dłuś, Alicja Romanowska, Elżbieta Kuchta, Franciszka Lipiec, Państwo Mierzejewscy, Adam Radomski, Szymon Lenart, Teresa Lewandowska, Krystyna Legieć, Piotr Ptak, Roman Płachciński, Marta Wachowiak, Beata i Paweł Duda, Stanisława i Krzysztof Korzeń, Rodzina Panasów, Elżbieta i Radosław Winiarscy, Zofia i Roman Karpińscy, Teofila i Jan Chmielowie, Józefa Herda, Bronisława Twardzisz, Marianna Kwika, Andrzej Kawala, Elżbieta Kuchta, Barbara i Jan Harczukowie, Janina Wójciuk, Cecylia i Andrzej Wałczuk. Państwo Stadnikowie. Dziękujemy za drogocenne cegiełki na dom Boży. Pod Twoją obronę…        
  4. Jak pomagać zmarłym? Między innymi ofiarujemy za poleconych w wypominkach Mszę św. przez cały listopad w dni powszednie o godz. 9.00, a przed Eucharystią o godz. 8.45 i 15.15 odczytujemy kolejno grupę osób poleconych modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe można jeszcze nabyć.  
  5. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna; w środę nabożeństwo do św. Maksymiliana Marii Kolbego po Eucharystii o godz. 9.00; w sobotę święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  6. W następną niedzielę Msza św. o godz. 14.30 w katedrze będzie sprawowana za zmarłych pracowników Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Zamościu.
  7. Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej z wieloma artykułami o Niepodległej Polsce.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych, zmarłych Dobrodziejów. W minionym czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Tadeusz Józefiak z ul. Peowiaków, lat 78; śp. Radosław Stefan Kuśmierczuk z ul. Klonowicza, lat 53. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Alberta Leopolda
Jutro: Gertrudy Edmunda
Pojutrze: Grzegorza Salomei

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś12
Wczoraj299
W tym tygodniu1016
W tym miesiącu5383

Obecnie na stronie:

2
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000