logo UE 86

Niedziela, 13 stycznia 2019

  1. Pierwsza niedziela przypadająca po uroczystości Objawienia Pańskiego w liturgii Kościoła jest obchodzona jako święto Chrztu Pańskiego. Jezus rozpoczyna swoje życie publiczne od przyjęcia chrztu w Jordanie z rąk Jana Chrzciciela. Dzisiaj także rozpoczynamy Okres Zwykły w Kościele. Będzie on trwał do wtorku, 5 marca przed Środą Popielcową.
  2. Dzisiaj Liturgię Mszy św. o godz. 12.30 ubogaci chór działający przy naszym kościele pod dyrekcją Pani Anny Konopy Cios. Zapraszamy nowych kandydatów do chóru. Wiele oczekujemy od Pana Boga, wiele razy Go prosimy o różnorakie dary, a czy pomyślałeś, że uczestniczenie w chórze może być twoim darem dla Niego? Próby odbywają się w środy, godz. 18.30.
  3.  Nabożeństwa w naszym kościele: w poniedziałki modlimy się do Boga przez pośrednictwo św. Franciszka po Mszach św. o godz. 9.00 i 15.30; we wtorki nabożeństwo do św. Antoniego także po Mszach św. o godz. 9.00 i 15.30. Św. Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina i męczennika czcimy w każdy 14 dzień miesiąca – w tym tygodniu w poniedizałek, po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. W minionym tygodniu, w dniu 8 stycznia obchodziliśmy 125. rocznicę urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina. Urodził się i został włączony w życie Boga i Kościoła w Zduńskiej Woli.
  5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za oczekiwanie na kapłana przed drzwiami domów i mieszkań. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem. W sobotę nieczynna.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów w Hiszpanii i Francji w dniach 1-8 czerwca 2019. Koszt pielgrzymki 3550 zł. plus 60 Euro. Organizatorem wyjazdu jest Franciszkanskie Biuro Podróży Patron Travel. Duchowym opiekunem pielgrzymki będzie ojciec z klasztoru franciszkanów w Zamościu.
  7. Módlmy się za Dobrodziejów odbudowywanego kościoła. W ostatnim czasie ofiary złożyli m.in.: Wioletta Lipińska, Maria Rzezniak, Mieczysław Borsukiewicz, Renata Komisarczuk, Monika Kozak, Jerzy Karwat, Irena Kalicecka, Maria Agnieszka Herc, Zofia Radlińska, Jacek Droździel, Stefan Walczak, Marianna Soboń, Kazimiera i Zdzisław Smolej, Kamil Kostek, Marta Beata Szymanik, Marta Wachowiak, Danuta Dziura, Państwo Kopaszewscy, Państwo Zwierz, Państwo Wiatrzyk, Bernardyna i Andrzej Łubkowscy, Wanda i Franciszek Kapłunowie, Jolanta i Wiesław Ilczuk, Państwo Wojciechowscy, Zofia Karchut, Maria Małyszko, Państwo Szczęśniak, Ewa i Piotr Toczek, Bożena i Wojciech Wróblewscy, Danuta i Zbigniew Bochen, Natalia Dmytryk, Krystyna i Marek Łońscy, Bożena Łapina, Iwona i Łukasz Kociuba, Zofia Spierzak, Edyta i Mariusz Tokarscy, Państwo Moskwa i Sobieszańscy, Państwo Tęcza, Amelia, Bożena i Janusz Taras, Lucyna i Aleksander Bober, Marzena i Jacek Grela, Zofia i Jan Głazowscy, Ewa i Robert Mrówczyńscy, Bożena i Jan Omiotek, Waleria i Andrzej Niańko, Maria Paluch, Katarzyna i Dariusz Kierzek, Marzena i Tomasz Hałas, Alicja i Daniel Stachurscy, Edyta i Piotr Półtorak, Stefania Bondyra, Iwona i Robert Dziaduszek, Jadwiga Paluch, Stefania Grądkowska, Henryka i Andrzej Szpatuśko, Leokadia i Radosław Frykowscy, Państwo Matyjasek, Leokadia i Roman Szelezinowie, Justyna i Eugeniusz Dłusiowie, Krystyna i Witold Zającowie, Rodzina Harasiuków i Cieniuchów, Teresa i Dariusz Malon, Janina i Zbigniew Szewczyk, Teresa i Bolesław Krukowscy, Katarzyna Zawiślak, Elżbieta i Zdzisław Zagraba, Hanna i Andrzej Zarzyccy, Sława i Tomasz Bilscy, Bożena i Piotr Pakuła. Dziękujemy za te cegiełki. Troska o świątynię ziemską jest wyrazem zatroskania o życie wieczne. Pod Twoją obronę…
  8. Módlmy się za Zmarłych. Wieczny odpoczynek...

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Malgorzaty Piotra
Jutro: Henryka Marty
Pojutrze: Fabiana Sebastiana

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś96
Wczoraj271
W tym tygodniu1420
W tym miesiącu7403

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000