logo UE 86

Niedziela, 12 sierpnia 2018

 

 1.     Jutro w poniedziałek, 13 sierpnia, wieczorem nabożeństwo    fatimskie – rozpoczęcie Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy na      spotkanie z Maryją, Matką Jezusa i naszą.
 2. We wtorek, 14 sierpnia, wspominamy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina i męczennika; założyciela Niepokalanowa i Rycerstwa Niepokalanej; misjonarza i wydawcy. Po Mszach Świętych błogosławieństwo relikwiami Świętego. W tym dniu modlimy się za wszystkich pomordowanych w obozach i więzieniach.
 3. W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Eucharystii będziemy święcić zioła i kwiaty. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi za Cud nad Wisłą, w którym odradzająca się Armia Polska i Naród obronili niepodległość naszej Ojczyzny przed sowiecką niewolą.
 4. W liturgii w tym tygodniu w piątek – wspominamy św. Jacka, dominikanina.
 5. W każdy wtorek podczas Eucharystii o godz. 9.00 i 15.30 przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, patrona poszukujących wiary i rzeczy zagubionych, polecamy Bogu intencje zbiorowe a w nich naszych Dobrodziejów i wykonawców budowy kościoła.      
 6. Na placu odbudowy kościoła w minionym czasie kontynuowane były prace przy budowie sklepień kościoła, w dalszym ciągu jest wywożony gruz w wnętrza kościoła, gościliśmy wykonawcę organów piszczałkowych, zapadła decyzja o aranżacji korytarzy, pomieszczeń i ścian dwukondygnacyjnych podziemi kościoła. Dzieło budowy otaczajmy modlitwą i zachęcajmy jeszcze niezaangażowanych do włączenia się w trud odbudowy. Po zakończeniu projektu korzystać zechcą prawdopodobnie wszyscy, niech więc obecnie jeszcze nieobecni na budowie włączają się we wnoszenie na chwałę Bożą i naszego zbawienia tego kościoła. Realizacja projektu ma swój początek i koniec. Zakończenie obudowy jest przewidziane na listopad 2019 roku. Mobilizujmy siły już teraz, aby potem można było sobie powiedzieć i innym o złożonych cegiełkach w murach tej świątyni.
 1. Ofiary złożyli m.in.: Bożena Chmiel, Przychodnia medyczna w Zamościu „Puls”, Elżbieta i Jacek Michalak, Zofia Radlińska, Krajowa Spółka Cukrowa SA Toruń, Ryszarda Leszczyńska, Parafia Franciszkańska z Łodzi (ul. Rzgowska), Witold Kierepka, Marianna Soboń, Irena Łuczka, Jadwiga Świrgoń, Stefan Walczak, Krzysztof Brache, Marta Wachowiak, Łukasz Maksymiuk, Teresa Szczupak, Rysak Kazimiera, Marek Gwarecki, Magda i Ignacy (nowożeńcy), ks. Jan Franczak, Jadwiga Lipska, Marianna, Mieczysław Szcześniak, Ewa Chudoba, Zofia Sobieszczańska. Kwota, którą mamy jeszcze zebrać wynosi ok. 2.5 mln zł. Dziękujemy naszym Dobrodziejom i wszystkim składającym ofiary do skarbon znajdujących się w Zamościu, Zwierzyńcu i Biłgoraju. Wspólnie budujemy dom Boży na ziemi, aby kiedyś zamieszkać w domu Wiecznym. Pod Twoją obronę…
 2. Przed kościołem można nabyć zabytkową dawną cegłę z części rozbieranych murów kościoła Franciszkanów oraz reprodukcję obrazu Święta Rodzina. Oryginał obrazu pochodzi z 1681 r. Zabytkowa cegła i obraz z murów kościoła będą cenną pamiątką a zarazem formą wsparcia odbudowy świątyni.
 3. Zapraszamy na spotkanie młodzieży Exodus młodych, które odbędzie się w Zwierzyńcu w dniach 21-24 sierpnia. Więcej informacji na stronach internetowych.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: tygodnika Niedziela, miesięcznika Egzorcysta.
 5. Bogu dziękujemy za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Otaczajmy ich modlitwą.
 6. Módlmy się za zmarłych: śp. Danutę Marię Janulewicz z ul. Peowiaków, lat 73; zmarłych Dobrodziejów kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Stefana Rocha
Jutro: Anity Elizy
Pojutrze: Ilony Klary

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś22
Wczoraj394
W tym tygodniu1097
W tym miesiącu4830

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000