logo UE 86

Niedziela, 14 października 2018

 1.   Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży.  
 2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 14.45 w salce klasztornej. Eucharystia dla młodzieży, godz. 16.00 w kościele Redemptorystów.
 3. Kalendarz liturgiczny:

           - w poniedziałek wsp. św. Teresy od Jezusa;

          - we wtorek, wsp św. Jadwigi Śląskiej;  

         - w srodę, św. Ignacego Antocheńskiego;

         - w czwartek, święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu jest   patronalne święto służby zdrowia;

         - w sobotę, wsp. św. Jana Kantego.

 1. Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych, godz. 16.30; dla dzieci w poniedziałki i wtorki o godz. 16.00.
 2. We wtorki jest sprawowana Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Antoniego o godz. 9.00 i 15.30. Jedną Eucharystią obejmujemy wszystkie polecone intencje.
 3. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W kościele w dni powszednie za poleconych w wypominkach modlić się będziemy 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 15.00. Ponadto w dni powszednie Msza św. za poleconych w wypominkach o godz. 9.00. Prosimy o czytelne pismo nazwisk i imion.
 4. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Przez wszystkie wieki istnienia Kościoła lud wierny był zatroskany o asystę ministrancką przy kapłanie celebrującym Mszę św. Szczególnie rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej. Chcielibyśmy, aby na wszystkich Mszach św. w niedzielę asystowani przy ołtarzu Pańskim.
 5. Trawa obecnie i trwać będzie zaprogramowana przez ośrodki ateistyczne nagonka na Pasterzy Kościoła Rzymskokatolickiego w myśl zasady: „uderz Pasterza, a rozproszą się owce”. My wiemy od Jezusa, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła.
 6. Można zamawiać Msze św. na nowy 2019 rok.
 7.  Spotkania: Grupa biblijna-wtorek, godz. 19.00; Chór-środa, godz. 18.30; Ministranci - sobota, godz. 10.00.
 8. Dziękujemy za cegiełki na odbudowę kościoła, a w minionym czasie złożyli je m.in.: Henryk Woliński, Elżbieta i Lucjan Dudkowie, Grażyna i Ryszard Śmiech, Krystyna Zarzycka, Teresa Borowik, Romana Żołyńska, Eulalia i Stanisław Orłowscy, Krystyna Legieć, Sylwester Kusztykiewicz, Leszek Wróbel, Alina Włoszczyńska, Stanisław Fiutek, Bożena Chmiel, Wincenty Kapuściński, Maria Czapka, Pielgrzymi ze Szczecina, Izabela i Jan Skiba, Marek Józef Kowalski, Urszula i Jan Łygas, Wanda Wiater, Zofia Radlińska, Paweł Wróblewski, Mieczysław Antoni Adamczuk, Weronika Mazur, Bogusław Młynarczyk, Michał Mogielnicki, Danuta Denkiewicz, Jarosław i Katarzyna Kuzioła, Zenon Malicki, Alicja Skórzyńska, Barbara i Jan Harczukowie, Julia Hargot, Maria i Józef Król, Maria i Bogusław Zdrawkowie, Jadwiga Barczuk, Państwo Maciejewscy, Państwo Kondraciukowie, Wierni i Sympatycy z Parafii w Niepokalanowie. W ubiegłą niedzielę Słowo Boże głosił i kwestował tam o. Grzegorz Klimczyk z ministrantami.
 9. Za wszystkich Dobrodziejów kościoła (żyjących i tych co odeszli do Pana) jest sprawowana Msza św. oraz modlimy się w każdy wtorek dwa razy podczas Mszy św. zbiorowych o godz. 9.00 i 15.30. Pod Twoją obronę…
 10. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych: śp. Marię Zając z ul. Peowiaków, lat 81; śp. Krystynę Rypulak, lat 88; śp. Władysława Żybura, lat 78. O dar nieba prosimy m.in. dla wszystkich, którzy za życia na ziemi wspierali starania o odbudowę świątyni. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Malgorzaty Wiktora
Jutro: Juliusza Lukasza
Pojutrze: Pelagii Piotra

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś129
Wczoraj307
W tym tygodniu784
W tym miesiącu6463

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000