logo UE 86

Niedziela, 16 czerwca 2019

 

  1. W niedzielę, 16 czerwca, przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.
  2. W dzisiejszą niedzielę w Katedrze Zamojskiej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w 2020 r. Spotkanie dotyczy rodziców, którzy nie byli obecni w minioną niedzielę, 9 czerwca br.
  3. Zakończenie roku szkolnego. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z terenu naszej parafii pragnie dziękować Bogu za miniony rok i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji podczas Eucharystii sprawowanej we wtorek, 18 czerwca, po południu o godz. 16.00; Szkoły Średnie z terenu naszej parafii uczynią to w środę, 19 czerwca, o godz. 9.00. Powyższy program zaproponowały duszpasterzom wspomniane Szkoły. Trzy Przedszkola z terenu naszej parafii dziękowały za rok szkolny Bogu podczas Eucharystii w miniony piątek o godz. 9.00.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Brata Alberta; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Odbędzie się procesja do czterech stacji. W rejonie Starego Miasta Zamościa procesję tworzyć będą: wspólnota parafialna z Katedry Zamojskiej, parafii Ojców Franciszkanów, wspólnota wiernych z kościoła św. Mikołaja i św. Katarzyny. Rozpoczęcie procesji Eucharystią sprawowaną w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do dania świadectwa o wierze obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Nasza obecność, niech będzie wynagrodzeniem za zniewagi innych okazywane Bogu i Matce Najświętszej. Procesja Bożego Ciała to nasza wola podążania za Chrystusem i zapowiedź naszej procesji do nieba.  
  5. Zapraszamy dzieci z rodzicami (szczególnie komunijne) do sypania kwiatów w czasie tej Uroczystości.
  6. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w kościele św. Mikołaja będą sprawowane o godz.: 6.30;8.00;9.30;14.00;20.00. W tym dniu Franciszkanie sprawują Eucharystię w Katedrze Zamojskiej o godz. 14.30 i 16.00.  
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotem do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Francji w dniach 10-17 września. Koszt 3550 PLN i 60 Euro. Organizatorem jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe.
  8. Dziękujemy za złożone cegiełki. W minionym tygodniu dary serc świątyni ofiarowali: Teresa i Zygmunt, Małgorzata i Tadeusz Jerominek, Jacek Werengowski, Kacper Wanielista, Małgorzata Oleszek, Antoni Jaczyński, Ryszarda Leszczyńska, Zofia Radlińska, Danuta Domaniewska, Barbara Rajtar, Jan Stańczak, Państwo Romanowscy, Kazimiera i Henryk Piróg, Państwo Ciurysek, Maria Dyjak, Zofia i Roman Karpińscy, Teresa i Leszek Pawłowscy, Wanda Saturska, Szkoła Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zamościu, Halina Krajewska. Przedszkola zamojskie: nr 7 przy ul. Asnyka, „Figielkowo” oraz „Zuza” z Zamczysk. Pod Twoją obronę…
  9. O Boże miłosierdzie prośmy dla: śp. Wiesława Kazimierza Kłosa z ul. Peowiaków, lat 54; śp. Stefana Korona z ul. Spółdzielczej, lat 83. Dobry Jezu…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Alberta Ignacego
Jutro: Marka Elzbiety
Pojutrze: Gerwazego Protazego

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś33
Wczoraj569
W tym tygodniu33
W tym miesiącu7109

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000