logo UE 86

Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

  1. Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Dokładnie tak, jak zapowiedział to Pan Jezus tuż przed Wniebowstąpieniem. Pięćdziesiątnica przypada w Polsce w okresie najpiękniejszego, najbujniejszego rozkwitu przyrody – święto to obchodzimy bowiem zwykle na przełomie maja i czerwca. Różne regiony Polski dopracowały się nieco odmiennego obyczaju zielonoświątkowego, ale wszystkie łączyło uwypuklenie radości z długo oczekiwanego, „zielonego” okresu w roku. Przed wojną Zielone Świątki - podobnie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc - były świętami dwudniowymi. Po 1989 r. nie przywrócono dobrej tradycji. Dziś zawsze obchodzimy Pięćdziesiątnicę de facto 49 dni po Zmartwychwstaniu – jest to bowiem święto niedzielne - Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
  2. Kalendarz liturgiczny: jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę, 26 maja – wsp. św. Filipa Nereusza.
  3. Za tydzień w Uroczystość Najświętszej Trójcy, 27 maja, Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej, która znajduje się na terenie franciszkańskiej parafii przy ul. Sienkiewicza 5 w Zamościu. Zawierzajmy dzieci Bożej opiece i wstawiennictwu Matki Bożej.
  4. W niedzielę, 3 czerwca, będzie celebrowana Msza św. przy krzyżu na Osiedlu Zamczysko o godz. 16.00. Zapraszamy.
  5. Ofiary na odbudowę kościoła franciszkanów w Zamościu w minionym czasie złożyli m.in.: Maria Dyjak, Danuta Dziura, Maria Pydo, Helena Bur, Aleksandra Jóźwik, Kewin Demmer, Maria Paluch, Henryk Bartko, Jacek Droździel, Maria Stefanek, Ryszarda Leszczyńska, Antoni Jaczyński, Anna Janik, Helena Sokołowska, Ewa Żołyniak, Zdzisława Dudarewicz, Piotr Dąbrowski, Teresa i Bolesław Krukowscy, Aneta Mazur, Jerzy Korzeniewski, Bożena Koślacz, Bożena Chmiel, Jadwiga Seroka. Pod Twoją obronę…
  6. Obecne prace przy odbudowie kościoła koncentrują się na wywózce ogromnych zwał gruzu z wewnątrz kościoła. Zwały te stanowiły podwyższenie dla widowni kinowej. Z Placu Wolności możemy już zobaczyć zamontowany szkielet przyszłej kopuły, która będzie wieńczyć boczną kaplicę kościoła. Dziękujemy naszym wspaniałym Dobrodziejom i dotychczasową pomoc. Dziękujemy chorym, którzy swoje cierpienia ofiarują na rzecz obudowywanego domu Bożego. Serdecznie dziękujemy Zarządowi z Panem Prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (PGK) w Zamościu za przyznaną darowiznę finansową na rzecz naszej franciszkańskiej świątyni. W najbliższych dniach podpiszemy także umowę z Urzędem Miasta Zamościa o przyznanej dotacji także na odbudowę kościoła w kwocie 75. tys. zł. Brakująca kwota wkładu własnego się pomniejszyła, ale jeszcze mamy do uzbierania kwotę trzech mln zł. Wszystkich Dobrodziejów polecamy Wszechmogącemu Bogu, aby w życiu doczesnym im błogosławił, a w chwili rozstawania się z życiem doczesnym przyjął do nieba.
  7. W poniedziałek, 21 maja, w Radecznicy w Bazylice św. Antoniego, odbędzie spotkanie z Radiem Maryja. Eucharystii będzie przewodniczył Arcybiskup Józef Michalik.
  8. Spotkania: we wtorek Rycerstwo Niepokalanej (wyjątkowo), godz. 16.15; Grupa biblijna, godz. 19.00; w sobotę schola i ministranci, godz. 10.00.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: tygodnika „Niedziela”, miesięcznika „Egzorcysta”.
  10. Módlmy się zmarłych, za śp. Adama Lipczuka z ul Skłodowskiej, lat 61. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Boryslawa Grzegorza
Jutro: Filipa Pauliny
Pojutrze: Augustyna Juliana

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś27
Wczoraj316
W tym tygodniu1335
W tym miesiącu7542

Obecnie na stronie:

2
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000