logo UE 86

Ogłoszenia duszpasterskie, 14 stycznia 2018 r.

  1. Dzisiaj odbędą się po południu spotkania kandydatów do bierzmowania. Msza św. dla nich w kościele Redemptorystów o godz. 16.00. Pewna część młodzieży bardzo nieregularnie uczestniczy w tych spotkaniach, pomimo złożonych deklaracji. Duża absencja uniemożliwi tej grupie przyjęcie sakramentu bierzmowania. Także wiele młodych osób za wiedzą rodziców rezygnuje z uczestnictwa w katechezie szkolnej. Takie postawy prowadzą często do całkowitego odejścia od wiary chrześcijańskiej i Kościoła.  
  2. Dzisiaj nie będzie Eucharystii w Katedrze Zamojskiej o godz. 16.00 z racji próby Orkiestry Symfonicznej przed dzisiejszym koncertem w Katedrze o godz. 19.30. Eucharystia o godz. 16.00 będzie sprawowana w kościele OO. Redemptorystów.    
  3. Nabożeństwa w naszym kościele: w poniedziałki modlimy się do Boga przez pośrednictwo św. Franciszka po Mszach św. o godz. 9.00 i 15.30; we wtorki nabożeństwo do św. Antoniego po Mszach św. o godz. 9.00 i 15.30. Św. Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina, patrona trudnych czasów, męczennika czcimy w każdy 14 dzień miesiąca, dzisiaj po Eucharystii o godz. 9.30.
  4. Przypominamy, że w kościele Ojców Redemptorystów po południu o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do miłosierdzia Bożego i zaraz potem o godz. 15.30 sprawujemy Eucharystię. Ostatnia Msza św. w dni powszednie jest sprawowana o godz. 17.00.
  5. W piątek, 19 stycznia, przypada dzień imienin ks. bp Mariusza Leszczyńskiego. Ksiądz Biskup zaprasza na spotkanie imieninowe w sobotę na godz. 10.00 do Domu Diecezjalnego w Zamościu.
  6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Zakończymy ją w najbliższą sobotę. Dziękujemy za oczekiwanie na kapłana przed drzwiami domów i mieszkań. Kancelaria parafialna czynna tylko przed południem. W sobotę nieczynna. Program kolędy…
  7. Ofiary na odbudowę kościoła złożyli, m.in.: Niańko Waleria i Andrzej, Anna Kmieć, KŻR nr 3, Hałas Marzena i Tomasz, Państwo Dziaduszkowie, Lewiccy Natalia i Sebastian, Stefania Bondyra, Szpatuśko Henryka i Andrzej, Kapłon Anna i Stanisław, Państwo Matyjasek, Krukowscy Teresa i Bolesław, Iskrza Ewa i Paweł, Szewczyk Janina i Zbigniew, Dłuś Justyna i Eugeniusz, Jolanta Hubka, Chrzan Cecylia i Robert, Wolscy Anna i Marek, Wolińscy Maria i Henryk, Jan Harczuk, Państwo Olszewscy i Zającowie, KŻR nr 1, Państwo Wróblewscy, Banaś Maria i Arkadiusz, Kostrubiec Maria i Stanisław, Korona Teresa i Stanisław, Bożena Łupina, Łońscy Krystyna i Marek, Jadwiga Pasikowska, Alfreda Oberda, Barbara Nowik, Dawid Strus,

     Ząbczyk Katarzyna i Krzysztof, Dominik Łuczyn, Górak Alina i Zbigniew, Urszula   Bamburska, Gleń Jadwiga i Jan, Janina Makowska, Krystyna Pić, Rysakowie Kazimiera i Tadeusz, Zdzisława Radecka, Piróg Kazimiera i Henryk, Dąbrowscy Krystyna i Tadeusz, Zofia Falska, Zbigniew Józefiak, Jurgielewicz Barbara i Eugeniusz, Piwko Leokadia i Henryk, Jaczyńscy Władysława i Antoni, Maria Koziołek, Teodozja Siemko, Helena Mazurkiewicz, Wałczuk Lucyna i Edward, Łuczka Irena i Jarosław, Eugenia, Anna i Marek Maciejewscy, Alicja Karchut, Leszek Kozłowski, Ewa Jadwiga Panczenkotaborwa, Sagan Franciszek, Pani Rybczyńska. Ofiarodawcami są wszyscy składający ofiary na odbudowę kościoła z racji wizyty duszpasterskiej. Pod Twoją obronę…

  1. Rewitalizacja kościoła: trwają dalsze prace wyburzeniowe oraz murarskie. Prace koncentrują się obecnie na budowie stropu nad przyszła kruchtą kościoła; zbijaniu tynków w podziemiach; w niedługim czasie burzone będą widoczne obecnie kominy wystające nad powierzchnię dachu; od strony ul. Staszica jest zakładana izolacja fundamentów kościoła. Przygotowywane są drewniane formy do przyszłych sklepień kościoła w nawie głównej; odlewane są gipsowe zdobienia, które będą wieńczyć pilastry wewnątrz i zewnątrz kościoła. Dotychczasowa pogoda (mimo zimowego kalendarza) sprzyjała pracom budowlanym. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Dobrodziejom i Pracownikom z poszczególnymi Zarządami. Gdyby ktoś chciał ofiarować na rzecz franciszkańskiego kościoła materiały budowlane, proszony jest o kontakt z Proboszczem. Osobom, które wkładają wysiłek duchowy i finansowy w dzieło odbudowy naszego kościoła, wynagrodzimy m.in. przez umieszczenie ich nazwisk na trwałych tablicach po zakończeniu inwestycji. Wszystkim Dobrodziejom, którzy jakikolwiek sposób wspomagają odbudowę kościoła, ofiarujemy w każdy wtorek dwie Msze św. zbiorowe o godz. 9.00 i 15.30, ponadto z nakazu naszych Konstytucji zakonnych raz w miesiącu sprawujemy Eucharystię za żyjących i zmarłych Dobrodziejów kościoła.
  2. Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  3. Módlmy się za tych, którzy zasnęli w Panu: śp. Helenę Wandę Szulakiewicz z ul. Greckiej, lat 88; śp. Edmunda Józefa Czerniło z ul. Peowiaków, lat 86; śp. Zofię Pokrywka z ul. Asnyka, lat 88; śp. o. Dariusza Dembkowskiego, misjonarza franciszkańskiego w Afryce. Zmarł w Gdańsku w wieku 51 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Henryka Marty
Jutro: Fabiana Sebastiana
Pojutrze: Agnieszki Jaroslawa

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś102
Wczoraj282
W tym tygodniu1243
W tym miesiącu7308

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000