logo UE 86

Niedziela, 9 grudnia 2018

 .

 1. Symbole Adwentu: wieniec adwentowy, świeca zwana „Roratką” – symbolizująca Osobę Maryi. Innym znakiem adwentowym jest Msza św. zwana Roratnią. W kościele Ojców Redemptorystów jest ona sprawowana w dni powszednie rano o godz. 7.00. Dla dzieci we wtorki i środy o godz. 15.30.
 2. Kalendarz nabożeństw w tygodniu: w poniedziałek modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Franciszka; we wtorek przez wstawiennictwo św. Antoniego celebrując Msze św. zbiorowe o godz. 9.00 i 15.30; w środę czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy; w piątek, 14 grudnia modlimy się do św. Maksymiliana Marii Kolbego po Eucharystii o godz. 9.00.
 3. W dniach 13-15 grudnia (czwartek, piątek, sobota), trwać będą rekolekcje parafialne razem z parafią katedralną w Katedrze zamojskiej. Rekolekcje są ważną częścią duchowego przygotowania do Świąt. Zapraszamy.
 4. W tym roku pobłogosławione opłatki na stół wigilijny roznoszą Parafianie wyznaczeni przez Proboszcza. Dziękujemy za życzliwe ich przyjęcie i składane ofiary.
 5. Jest możliwość zamawiania Mszy św. na Nowy 2019 rok. Zamówiona Eucharystia jest najpiękniejszym duchowym Darem i Mocą dla tych, którym jest ofiarowana. Mszę św. można również zamawiać za siebie samych. W Eucharystii sam Jezus przez osobę kapłana spotyka się z nami, jak podczas Ostatniej Wieczerzy z Apostołami, wypowiadając słowa: „Bierzcie i Jedzcie z Tego wszyscy…, Bierzcie i Pijcie…, to jest Kielich Krwi Mojej.    
 6. W wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia o godz. 9.00 będzie sprawowana Eucharystia zbiorowa za zmarłych poleconych modlitwie. Kartki z osobami zmarłych można złożyć w zakrystii czy kancelarii.
 7. Mury kościoła wciąż się pną w góry. Powoli jest wznoszona wschodnia fasada kościoła. W minionych dniach we wnętrzu kościoła ustawiono rusztowania służące zbijaniu starych tynków. Możliwe, że zostaną odkryte fragmenty polichromii.
 8.  Człowiek jest świątynią Ducha Świętego, ale tutaj na ziemi stawiamy również świątynie z murów dla Bożej chwały i naszego w nich uświęcania się. Świątynie murowane są także żywą księgą historii i świadectwem wiary pokoleń. Na zachodzie Europy kościoły rujnują, a w Polsce budują. W związku z odbudową kościoła franciszkanów, który jest dobrem miasta, regionu i naszej Ojczyzny, prosimy wiernych z Parafii i z poza niej o zaangażowanie modlitewne. Prosimy również o współpracę z Proboszczem w inicjatywach wspomagających odbudowę kościoła. Dzieło do wykonania jest wielkie i wymaga zaangażowania bardzo wielu osób. Serdecznie dziękujemy dotychczasowym wspaniałym Dobrodziejom i Wspomagającym dzieło odbudowy. Za nich sprawujemy nieoceniony dar Eucharystii, aby Chrystus darzył ich swoją boską opieką i ich rodziny, a zmarłych obdarzył życiem wiecznym w świątyni Nieba. Módlmy się o kolejnych wspaniałych Darczyńców, aby mogli mieć zasługi na wieczne zamieszkanie w niebie. Pamiętajmy też, że jakiekolwiek dary składane Bogu powinni wypływać z czystych motywacji. Pod Twoją obronę…
 9. Zapraszamy na spotkania: Rycerstwa Niepokalanej, wtorek godz. 16.15; Grupy biblijnej, wtorek, godz. 19.00; chóru, środa, godz. 18.30; Schola młodzieżowa, piątek godz. 18.30.
 10.  Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.  
 11. Wierni, którzy odeszli do Pana, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem: śp. Jadwiga Barbara Sokal z ul. Asnyka, lat 76; śp. Wacław Józef Mołdoch z ul. Peowiaków, lat 90. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Julii Danieli
Jutro: Damazego Waldemara
Pojutrze: Dagmary Aleksandry

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś202
Wczoraj504
W tym tygodniu202
W tym miesiącu3678

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000