logo UE 86

Trzecia Niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018

  1. Dziś rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zapraszamy do czytania Pisma Świętego.
  2. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.
  3. Nabożeństwa: w poniedziałki modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu; we wtorki przez wstawiennictwo św. Antoniego. W każdy wtorek Msza św. zbiorowa o godz. 9.00 i 15.30. Przypominamy, że w dniach: poniedziałek – piątek odmawiamy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a następnie celebrujemy Eucharystię o godz. 15.30. W środy odprawiane są nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00 i 17.00.
  4. W środę, 11 kwietnia, odbył się w Siedlcach finał centralny Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Z radością informujemy, że nasz parafianin Wiktor Wachowicz zajął wysokie czwarte miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
  5. Na rewitalizację kościoła ofiary w minionym czasie złożyli m.in.: Barbara i Marian Siemko, Andrzej Różycki, Katarzyna i Rafał Łuczyńscy, Bogumiła Chudoba, Jerzy Karol Serafin, Roman Szewc, Zdzisław i Anna Biernaccy, Zofia Radlińska, Lucyna i Zenon Kutnik, Maria Koziołek, Franciszek Koza, Patryk Krukowski, Romana Żołyńska, Małgorzata i Stanisław Korneli, Jadwiga Mazurek, Andrzej Wałczuk, Zofia i Roman Karpińscy, Zbigniew i Elżbieta Zagraba, Katarzyna i Paweł Dyjak, Józefa Herda, Stanisława Kozłowska, Lucyna i Edward Walczukowie, Elżbieta Magnowska, KŻR nr 10, Danuta Szaruga, Helena Bury, Janina i Zbigniew Szewczyk, Danuta Sokołowska, Grażyna Hajduk, Barbara Wójciuk, Sabina i Karol Szewc, Witold Czarnecki. Z ostatnich dwóch tygodni od wiernych z Parafii i Sympatyków kościoła (stanowiących ok 35 % ofiiar) wpłynęło razem 25.000. tys. zł. Dzięki Dobrodziejom i Wykonawcom ze swego architektonicznego upadku kościół podnosi się w roku Jubileuszowym 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W każdy wtorek podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00 i 15.30 wszystkich wspomagających odbudowę kościoła - ich życie i wieczność, polecamy Bożej opiece. Modlimy się również za zmarłych Dobrodziejów kościoła. Jest staropolskie powiedzenie: „kto kościół chociaż częściowo postawi, dusze swą zbawi”. Świątynię odbudowujemy na chwałę Bożą i dla naszego zbawienia. Obecnie jest instalowana jedna z kopuł, która będzie wieńczyć boczną kaplicę od strony ul. Staszica. Trwają dalsze prace wyburzeniowe, a zarazem wznoszone są już przyszłe szczyty kościoła, w podziemiach kościoła zakładana jest instalacja elektryczna. Pod Twoją obronę….
  6. W następną niedzielę, 22 kwietnia, w parafii św. Michała Archanioła w Zamościu Franciszkanie będą głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na rzeczy odbudowy naszego kościoła. Dziękujemy proboszczowi, ks. dr Wiesławowi Galantowi za gotowość wspomagania naszego dzieła.
  7. Zapraszamy do nabycia i lektury tygodnika „niedziela” i innej prasy katolickiej.
  8. W minionym czasie zmarli: śp. Jarosław Siwczuk z ul Grunwaldzkiej, lat 32; śp. Andrzej Władysław Zygmunt z ul. Ormiańskiej, lat 66; śp. Lidia Malinowska, lat 90. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Bartosza Feliksa
Jutro: Kai Lukasza
Pojutrze: Jerzego Wojciecha Idziego

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś182
Wczoraj306
W tym tygodniu1504
W tym miesiącu6628

Obecnie na stronie:

4
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000